Dela nyhet
Avgifter 23/24
29 aug, 14:31 7 kommentarer

Välkomna till säsong 23/24, hockeyfantomer!
Årets träningsavgift är satt till 2500:- vilket innefattar träningarna. Därutöver kommer klubbavgiften som innefattar medlemskap och försäkring att debiteras separat från föreningen när ni har betalat träningsavgiften.
Man kan betala sin träningsavgift i sin helhet eller uppdelat enl. följande:
Senast 31 okt: 1500:- eller 2500:-
Senast 30 nov: 1000:- (för dem som betalat 1500:- 31 okt)
Inbetalningen måste märkas med för- och efternamn och kan göras som bankinsättning eller via Swish (uppgifter finns på framsidan för laget).
Notera att om man inte har betalat någon del av sin träningsavgift per den 31 okt och sin medlemsavgift till klubben, blir man avregistrerad som spelare. Det innebär att du inte är försäkrad mot skador eller som medlem i klubben och inte får träna/spela match.
Kvitto för friskvårdsbidrag fås genom att maila till mig som kassör, inga förproducerade kvitton kommer att finnas.
Kommentarer
Jonas Å. 29 aug, 15:09
Det är ju skitbilligt!
Johan L. 29 aug, 15:11
Ja, total kostnad för varje spelare är 2850:- och då skall vi även betänka att det blir fler pass under 23/24 än under 22/23.
Jonas Å. 29 aug, 15:12
Bra jobbat!
Mikael C. 29 aug, 15:14
När en Boråsare säger att något är skitbilligt ska vi kanske dubbla priserna :-)
Joachim H. 29 aug, 15:21
Naturligtvis kommer vi att fakturera just Jonas lite extra efter hans kommentar men faktum är att avgiften är lägre än förra året eftersom vi då betalade separat för träningen i september.
Jonas Å. 29 aug, 16:31
Då vill jag ha mer istid - dålig ekvation annars.
#10 29 aug, 17:41
Du ligger lite plus på den biten fortfarande! 😉 Jocke har kontroll räknat just på dig.